Chief 1

Book Chief 1 til jeres kommende fest eller event. Chief 1, aka. Lars Pedersen, startede sin DJ-karriere for godt 30 år siden, og er blandt andet kendt som den legendariske DJ bag den første danske rap-gruppe Rockers By Choice. Der er få som ikke kender rap-klassikeren “Engel”, som Chief 1 og resten af Rockers By Choice hittede med overalt i landet, tilbage i 90’erne. Udover at være DJ har Lars produceret nogle af de største danske artister herhjemme, hvilket gør Lars til et utroligt unik indslag til jeres fest.

Chief 1

chief 1

modtag uforpligtende tilbud på booking af chief 1

1

Udfyld kontaktformularen herunder og beskriv jeres fest hvor I gerne ser Chief 1 bidrage. Skriv lidt information om arrangementet: placering i landet, antal af gæster, spilletider for Chief 1 og de andre små ting, som er så vigtigt for detaljerne og den gode fest.

2

Efter vi har modtaget din mail-henvendelse får du tilsendt et skriftlige tilbud til gennemlæsning. Her i er beskrevet alt du skal vide når du booker Chief 1. Bekræft tilbuddet til MusikDJ, forbered nogle gode sangønsker som I ved vil være et hit og lad os klare resten af forberedelserne.

3

Når festen nærmer sig skriver MusikDJ til jer igen. Eventuelle ændringer tages højde for, ekstra udstyr bookes ind og andre elementer bliver talt igennem. Chief 1 vil foretage et uformelt opkald til jer så alles forventninger er klarlagt inden festlighederne starter.

Dette felt er til validering og bør ikke ændres.
DD skråstreg MM skråstreg ÅÅÅÅ
Jeg er ikke en robot

musik der flytter fødderne

Chief 1 har været under kæmpe musikalsk indflydelse hele sit liv. Allerede som 18-årig stod Lars på scenen for at underholde. Lars kommer med en kæmpe mængde energi på scenen når har spiller og er ikke bange for at gribe mikrofonen for at få den unikke stemning frem, som kun Chief 1 kan skabe. Lars har fokus på alt holde festen kørende, hvilket betyder at musikstilen er bred, og afstemt til det pågældende event. Som Chief 1 selv siger “vi skal fange smilet og flytte fødderne”. Derfor er stilen alt fra Aretha Franklin, over Bruno Mars til Michael Jackson, fra Rihanna til Justin Timberlake.

Når du booker Chief 1 får du et energibundt, som kan skabe en festlig stemning. Hans mangeårige engagement inden for dansk musik, bevirker et utroligt indblik i stilarter og genrer. Han har blandt andet produceret musik for Kim Larsen, Ace of Base, Outlandish, Johnny Madsen og Sanne Salomonsen. Derudover er han manden som opdagede Nik & Jay, Humle Ridderne, Sound of Seduction og har tæt samarbejde med Remee i produktionen af bandet L.I.G.A. Et utrolig flot CV Chief 1 har opbygget gennem årerne, der taler nok i sig selv. Hans viden spænder vidt og er ikke bange for at overraske i løbet af festen

Ved booking af Chief 1 er det praktisk således at vi sætter en produktion op. Det vil sige at vi leverer lyd og lys passende til det event, der sættes på benene. MusikDJ tager en snakken omkring lokalet, forventninger til set-up og generelt får sporet os ind på de muligheder, vi sammen kan skabe. Chief 1 spiller mellem 2-3 timer til en fest hvor der er fuld energi på dansegulv, fest og stemning.

oftest stillede spørgsmål

Få et gratis tilbud

+45 71 99 40 60